MSJ 2011   MSJ 2012   MSJ 2013   MSJ 2014   MSJ 2015  MSJ 2016   MSJ 2017   MSJ 2018   MSJ 2019   MSJ 2020   MSJ 2021   NHL   KHL   
Turnaj sa v pôvodnom termíne nedohral. V dňoch 9. až 20. augusta 2022 sa uskutoční opakovane od samého začiatku. Reprezentáciu Ruska nahradí Lotyšsko.

Mladý Slovák sa v zámorí zviditeľnil kritikou organizátorov MS juniorov

Piatok, 31.12.2021 / Autor: Jozef Struhár
Popredné médiá v Kanade a Spojených štátoch amerických a aj tlačová agentúra CP venovali vo štvrtok priestor slovenskému juniorskému reprezentantovi, ktorý vinu za zrušenie majstrovstiev sveta nasmeroval na IIHF a organizátorov.

Kým predstavitelia Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) dávali hlavnú vinu za zrušenie vrcholu juniorskej sezóny pandémii, mnohí hráči i tréneri z účastníkov šampionátu už naznačili, že maslo na hlave mali aj organizátori.

Dlhý status na sociálnu sieť umiestnil aj slovenský brankár Šimon Latkóczy, ktorý mal v tomto roku poslednú šancu ukázať svoje kvality na turnaji po tom, čo na predošlých dvoch draftoch v NHL neuspel.

Keďže jeho účet na sociálnej sieti nie je verifikovaný, zámorské médiá sa obrátili na jeho tím z USHL. Ten potvrdil, že skutočne išlo o slová mladého gólmana.

V dlhom statuse, ktorý bol písaní v angličtine, rodák z Trenčína skonštatoval, že za nezvládnutie turnaja je vina na IIHF: „Úplne podcenili tento turnaj. Organizácia bola od prvého dňa otrasná. Cítil som sa, akoby som sa zúčastnil nejakého základného mládežníckeho turnaja.“

Latkóczy prezradil, že hotel v Red Deer bol otvorený verejnosti, zahŕňal vyťaženú reštauráciu, obchod, holičstvo a dokonca hostil svadbu. Vrátil sa aj k minuloročnému podujatiu, ktoré sa konalo tiež v Alberte a bolo zvládnuté úplne inak.

„Minulý rok sme celý turnaj strávili v bubline len na hoteli a na štadióne. Bolo to šialené, ale fungovalo to. Ľudia, ktorí pre nás pracovali, boli s nami v bubline počas celého turnaja. Vôbec nechodili domov,“ poznamenal.

Tento rok zase ľudia, ktorí sa podieľali na organizácii turnaja, i zamestnanci hotela a reštaurácie, chodili slobodne domov. „Je pravda, že každý sa testoval denne, ale vieme, že pozitívne testy sa neobjavia hneď po kontakte s niekým. Aký to teda malo zmysel?“ pýtal sa Latkóczy.

Brankára Madisonu tiež sklamalo, že k zrušeniu turnaja došlo po takom malom množstve pozitívnych hráčov. „Aspoň sa mohli pokúsiť na niečo prísť, aby sa tento turnaj dohral. Neurobili tak, radšej rozhodli, že to ukončia, ako keby išlo o nejaké nevýznamné zápasy pre náhodných chlapcov, ktorí chcú tráviť sviatky v Kanade,“ napísal niekoľko hodín predtým, ako IIHF oznámila, že pozitívnych bolo ďalších sedem ľudí, vrátane jedného Slováka.

Otvorene svoje sklamanie z osudu turnaja vyjadrila vo vyhlásení Nemecká hokejová federácia, kapitán USA Jake Sanderson či americký tréner Nate Leaman, obranca Fínska Kasperi Puutio a ďalší.Slovensko na MS
Skupinová fáza:
09.08. 20:00 Česko - Slovensko 5:4
12.08. 00:00 Slovensko - Kanada 1:11
13.08. 00:00 Slovensko - Lotyšsko 3:2 SN
14.08. 20:00 Fínsko - Slovensko 9:3


Zostava Slovenska
Tabuľka skupiny A
Rozpis zápasov
MSJ 2022 na Facebooku:

Webdesign: Streftec

TOPlist