MSJ 2011   MSJ 2012   MSJ 2013   MSJ 2014   MSJ 2015  MSJ 2016   MSJ 2017   MSJ 2018   MSJ 2019   MSJ 2020   MSJ 2021   NHL   KHL
Turnaj sa v pôvodnom termíne nedohral. V dňoch 9. až 20. augusta 2022 sa uskutoční opakovane od samého začiatku. Reprezentáciu Ruska nahradí Lotyšsko.

Slováci v poslednom prípravnom zápase pred MSJ neuspeli

Sobota, 06.08.2022 / Autor: Jozef Struhár
Po štvrtkovej výhre 5:3 nad Nemeckom odohrali slovenskí reprezentanti do 20 rokov v piatok posledný prípravný zápas pred štartom svetového šampionátu. So Švajčiarskom prehrali 2:3.

Slovensko viedlo po góle Jakuba Demeka už po 37 sekundách hry, no Švajčiarsku sa ešte v prvej tretine podarilo stav otočiť zásluhou Muggliho a Biasca. Dalibor Dvorský v 17. minúte stav vyrovnal a za stavu 2:2 sa napokon vstupovalo aj do tretej tretiny. V nej Slováci svojho súpera prestrieľali 20:1, no puk prešiel len za chrbát Boľa. V 50. minúte rozhodol o výhre „Helvétov“ Chanton.

„Naša hra bola predovšetkým v tretej tretine vynikajúca. Na výkone, ktorý sme predviedli, sa dá stavať do budúcna. Pomer striel 20:1 v treťom dejstve deklaruje enormný herný rozdiel. Sedemkrát sme nastrelili žŕdku, skúsili sme aj hru bez brankára. Vyrovnať sa nám nepodarilo. Prehra nás, samozrejme, mrzí. Ale na predvedenej hre a charaktere, ktorý chalani ukázali, sa jednoznačne dá stavať smerom k majstrovstvám sveta,“ povedal tréner Ivan Feneš pre SZĽH.

Slovensko odohrá prvý zápas na turnaji v kanadskom Edmontone v utorok o 20:00 nášho času proti Česku. Dovtedy sa ešte nominácia zúži z 27 mien na 25.

Rozpis turnaja nájdete aj tu: msj2022.slovaknhl.sk/rozpis.php